RJOA - Concert Truus Wijsmuller

Regionaal Jeugdorkest Artiance

Het Regionaal Jeugd Orkest Alkmaar o.l.v. Otto de Jong speelt troostrijke muziek en verteld in samenwerking met twee jonge acteurs van Artiance het verhaal van Truus Wijsmuller. 

Dankzij haar moedige optreden in de aanloopjaren naar de Tweede Wereldoorlog redde Truus Wijsmuller met de beroemde kindertransporten, de levens van duizenden vluchtende kinderen uit diverse Europese landen, met name van Joodse komaf. Een groot deel van deze kindertransporten voerden richting Engeland. ‘Tante Truus’, zo noemden de vluchtende kinderen haar. En van dezelfde kinderen kreeg zij tientallen jaren later als blijk van dank haar tweede bijnaam ‘moeder van 1001 kinderen’. Dat is ook de tekst die op de sokkel van het beeld op de gewelfde brug te lezen is. 

Het concert is eerder gespeeld in Bath in Engeland. Het werd uitgevoerd op scholen en ouderencentra in het kader van de vriendschapsband tussen Alkmaar en Bath.

Laat je meevoeren op de muziek en leer Truus Wijsmuller kennen.

Blijf up to date over alles wat er te doen is in Alkmaar!

Wij zullen je e-mail adres alleen gebruiken voor onze maandelijkse nieuwsbrief.